Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Fivem Whitelist Nedir?

Bilgiler
Katılım
23 Tem 2021
Mesajlar
430
Tepkime puanı
96
Çevrimiçi zaman
3Saat 59saniye
Konum
Diyarbakır

İtibar Puanı:

Fivem'de bazı serverlarda whitelist özelliği vardır. bu ne demek hemen bundan bahsedelim.

Whitelist (Beyaz Liste) :

Bazı Fivem Roleplay sunucuları oyuncuları seçerek almaktadırlar. bu seçimler Başvuru veya Mülakat yolu ile yapılmaktadır bazı sunucularda ise hem başvuru hem mülakat yapılmaktadır. Bu mülakat ve başvuruları diğer oyuncuların oyun zevkini ve roleplay'in amacını bozmamak adına yapıldığını unutmayalım. Genel olarak Başvurularda aşağıdaki başlıklar sizin başvurunuzun onaylanıp onaylanmayacağı hususları içermektedir.

YAŞ:Çoğu fivem sunucusundaki yaş ortalaması +17 civarındadır. buda rol yapmanın gerçekten meşakatli ve zor olmasından kaynaklanmaktadır. Çünkü Roleplay serverlar gerçek yaşamı ele alan oyun modundan çıkmış sunuculardır.

Fivem Oyun Saati: Bu başlığın amacı ise daha önce Fivem'de Tecrübesi edinmesi gerektiği için yapılmış bir seçenektir. Daha önce hiçbir şekilde fivem oynanamış birisinin roleplay server'da oynaması çok zordur.

Karakter Hikayesi: Önceden rol yapmak için kafanızda planladığınız karakteri ve hikayesini belirlemeniz gerekmektedir. Çünki rollerde doğaçlama sahneler genelde kötü sonuçlanmaktadır. kendinize bir roleplay sunucuda Whitelist almak istiyorsanız kesinlikle bir kafanız bir karakter hikayesi, biçimi ve uygun rol methotları geliştirmelisiniz.

Mülakat Soruları: Size oyun içerisinde başkalarının rollerini bozup bozmamanız ve rolplay'e hakim olup olmadığınızı anlamaları için bazı mülakat soruları sorarlar bu sorulara verdiğiniz cevaplar çok önemlidir. Bu soruları çok dikkatli cevap vermeniz gerekir.

Bazı Mülakat soruları:

-Bir bankta oturuyorsunuz, arkanızdan birisi elinde bıçak ile sinsice size doğru yaklaşıyor. Bu durum da nasıl bir yol izlersiniz?

CEVAP: Arkamızı göremediğimiz için ve kişi sinsice yaklaştığı için onu fark etmemiz pek mümkün olmayacaktır.


-Bir arkadaşınızla birlikte dağ tırmanışı yapmak üzere yüksek bir dağa çıktınız. Tepeliğe geldiğiniz sırada bir anda ayağınız takıldı ve yere düştünüz. Düştüğünüz mesefa ortalama 20-25 metre civarında. Düştüğünüzü hiç kimse görmediği için tekrardan ayağıya kalktınız ve hızlıca tırmanmaya devam ettiniz. Bura da herhangi bir hata var mıdır?

CEVAP: Biri görsün görmesin fark etmez, oyunda yaşadıklarımız gerçek hayatta nasıl oluyorsa o şekilde gerçekleşmelidir. Orada en kötü bacağınızın incindiğini varsayarsak yerde acı çekerek kıvranmanız gerekir.


Eğer mülakatı geçerseniz size Whitelist verilir ve bu sayede oyuna girmeye hak kazanmış olursunuz.
 

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Benzer konular

Bitcoin Fiyatları

Tema düzenleyici