Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

  • img acıklama
  • img acıklama
  • img acıklama
  • img acıklama
  • img acıklama
  • img acıklama

Rehber FİVEM TXADMİN NEDİR

FivemTurkey Çevrim dışı

FivemTurkey 

moderatör
23 Tem 2021
429
410
Diyarbakır
Nedir?

'txAdmin' 2401 Artifact sürümüyle birlikte tam faliyete geçmiş olan sunucunuzu uzaktan yönetme ve izlemenize yardımcı olacak bütün özelliklere sahip olan bir araçtır.

Ne İşe Yarar?

Sunucunuz da 'CMD' ekranında gösterilmeyen oyuncu list, oyun içerisinde veya cmd ekranında banlamanız gereken oyuncuları banlamanıza, server.cfg'ye direk olarak ulaşmanıza, direk olarak cmd'ye ulaşmanıza, adminlerin yaptığı işlemlerin loglarının tutulmasında vs. gibi bir çok işlemlere yarıyan bir araç.

Nasıl Kurulur?

- Öncellikle, Artifact'a giderek sürümlerden 2401'den yüksek olan bir sürümü indirip sunucu dosyalarını güncellemeniz gerekmektedir.
- Ardından sunucu dosyalarınızın içerisinde ki 'FXServer.exe' ye tıklayarak çalıştırın.


- Otomatik olarak sizleri web site üzerinden '' adlı adresi açacaktır. Eğer açılmaz ise '' adresden direk olarak ulaşabilirsiniz.
- 'FXServer.exe' ilk açtığınızda ki PIN kısmını otamatik olarak yazıcaktır eğer yazmaz ise FXServerin cmd ekranında ki PIN Master Account yerinden ulaşabilirsiniz PIN'E- Link Account dedikten sonra size kurulum ekranına atacaktır ve Yes,Allow diyerek bir sonraki kısma geçebilirsiniz.- Kurulum ekranına gelmeden önce cfx.re hesabınızla giriş yapmanızı isteyecektir giriş yapınız eğer yoksa hesabınız kolay bir şekilde hesabınızı oluşturabileceksiniz. Register kısmından
- NEXT diyerek ileri sarın ve sunucu ismine filan istediğiniz gibi adlandırın.- Sizden sunucunuzun server.cfg'sinin nerede olduğunu sormaktadır orayı bulup atıyorsunuz.


- Kurulum burada bitmektedir Save&Start Server diyerek devam ediyorsunuz.- Bizleri ardından böyle bir ekrana götürecektir ve burası sunucunuzun CMD ekranının yansıltığı yerdir ve buradan cmd komutlarını rahat bir şekilde kullanabileceksiniz.- Sağ tarafta ki PLAYERS kısmında ise sunucunuzun içerisinde aktif olarak oynuyan oyuncuları gösteren bir panel mevcuttur ve oyuna girip bizat sizlere göstermek istedim.- Dilediğiniz oyuncunun üzerine tıkladığınızda oyuncunun bilgilerine rahat bir şekilde erişebilirsiniz hatta işlem bile uygulayabilirsiniz.- Sol tarafta ki 'CFG EDITOR' kısmına geldiğinizde ise sizleri server.cfg'niz bulunduğu bir panele götürecektir dilediğiniz gibi işlem yapabilirsiniz.- TXAdmin Log kısmında ise admin loglarının tutulduğu ve sunucuya giren oyuncuların iplerinin vs. gözüktüğü bir panel mevcuttur.


- Sol tarafta ki 'Dashboard' kısmında sunucunuzun ayarlarını yapabilirsiniz.- Rahat bir şekilde sunucunuzun başlatıp, kapatıp, ve yeniden başlatabileceğiniz bir çok panel mevcut.Elimden geldiğince bir anlatım buldum bazı arkadaşlar FXServer crashed hatası alıyorlar bunun hakkında dilediğimce yardımcı olmaya çalıştım, iyi forumlar dilerim.
 

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam: 1, üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Tema düzenleyici