Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

FİVEM | GİTHUB NEDİR?

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Fivem Genel kategorisinde ferhatkortak tarafından oluşturulan FİVEM | GİTHUB NEDİR? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 200 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Fivem Genel
Konu Başlığı FİVEM | GİTHUB NEDİR?
Konbuyu başlatan ferhatkortak
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ferhatkortak

ferhatkortak

moderatör
Bilgiler
Katılım
23 Tem 2021
Mesajlar
430
Tepkime puanı
120
Konum
Diyarbakır
GitHub'ı nasıl kullanacağını bilmeyen biriyseniz, bu kılavuz tam size göre. Github, sürüm kontrolü için kullanılan web tabanlı bir platformdur. Diğer insanlarla çalışma sürecini basitleştirir ve projeler üzerinde işbirliği yapmayı kolaylaştırır. Ekip üyeleri dosyalar üzerinde çalışabilir ve değişikliklerini projenin ana dalıyla kolayca birleştirebilir. Git & GitHub becerisi, tercih edilen becerilerden, birden çok iş rolünde becerilere sahip olması gereken becerilere doğru yavaşça yol aldı. Bu kılavuzda, sizi GitHub'ın çeşitli işlevlerine ve özelliklerini göstereceğim.
Adım 1: Github Nedir?

GitHub'ın tam olarak ne olduğu konusunda çok net olmak gerekirse, farklı kişilerle işbirliği yapmak için bir dosya veya kod paylaşım hizmetidir

GitHub, genellikle sürüm kontrolü için kullanılan, oldukça kullanılan bir yazılımdır. Bir proje üzerinde birden fazla kişinin çalışması faydalıdır. Örneğin, bir yazılım geliştirici ekibi bir web sitesi oluşturmak istiyor ve proje üzerinde çalışırken herkesin kodlarını aynı anda güncellemesi gerekiyor. Bu durumda Github, herkesin kod dosyalarını yükleyebileceği, düzenleyebileceği ve yönetebileceği merkezi bir depo oluşturmalarına yardımcı olur.


Github neden bu kadar popüler?

GitHub'ın çeşitli avantajları vardır, ancak çoğu insan neden dropbox veya herhangi bir bulut tabanlı sistemi kullanmadığına dair şüphe duyuyor? Bu soruyu cevaplamak için aynı örneği ileri götürürsek. İkiden fazla yazılım geliştiricisinin aynı dosya üzerinde çalıştığını ve aynı anda güncellemek istediklerini söyleyin. Ne yazık ki, dosyayı ilk kaydeden kişi diğerlerine göre öncelik kazanacaktır. Github'dayken durum böyle değil. Github, yüklenen dosyalar arasında herhangi bir kaos oluşmasını önlemek için değişiklikleri belgeler ve bunları düzenli bir şekilde yansıtır. Bu nedenle, GitHub merkezileştirilmiş depoyu kullanarak tüm karışıklığı önler ve aynı kod üzerinde çalışmak çok kolay hale gelir

36863


Yukarıdaki resme bakarsanız, GitHub merkezi bir depodur ve yerel bir depo oluşturmanıza izin veren bir araçtır. Şimdi insanlar git ve GitHub arasında genellikle kafaları karışıyor ama aslında bu çok farklı. Git, merkezi sunucudan veri almak veya ona veri göndermek için her türlü işlemi gerçekleştirmenize olanak tanıyan bir sürüm kontrol aracıdır; GitHub ise sürüm kontrolü işbirliği için bir çekirdek barındırma platformudur. GitHub, uzak bir sunucuda merkezi bir depo barındırmanıza izin veren bir şirkettir.

Şimdi GitHub'ın git'i basitleştirdiği yolları listeleyeyim:
  • GitHub, sürüm kontrollü projelerinizi yerel olarak izlemenize veya yönetmenize yardımcı olan güzel bir görsel arayüz sağlar.
  • GitHub'a kaydolduktan sonra, sosyal ağa bağlanabilir ve güçlü bir profil oluşturabilirsiniz
 

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Benzer konular

Bitcoin Fiyatları

Tema düzenleyici