Hoş Geldin FiveM Turkey - Türkiye nin ilk Fivem Forumu | Fivem Türk | Fivem Forum

Fivemturkey.com'un kuruluş amacı türkiyede bulunan en iyi sunucuları ve fivem ile ilgisi olan kişileri bir arada tek çatı altında toplamaktır. Fivem forum...

Soru Sorun ?

Topluluğumuzdan Sorular Sorun ve Cevaplar Alın kaynaklar yükleyin indirin

Cevap

Soruları Cevaplayın ve Konunuzda Uzman Olun :)

iletişim

Forum Yetkili alimi vardir .ilgilenenler pm ile iletişime gecsin tıkla git

Auraroleplay.com | Eşsiz scriptler | 7/24 İlgili, tecrübeli yönetim. | Tüm detaylar için bir göz at!

DeimosLish

üye
Bilgiler
Katılım
14 Ağu 2021
Mesajlar
18
Tepkime puanı
9
Konum
Tekirdağ
Satın Alınabilir Akaryakıt İstasyonları

Sunucumuzda satın alınabilir akaryakıt istasyonları bulunmaktadır. Satın almak için haritada işaretli olan bölgeye gidip orada bulunan blip ile etkileşime geçmeniz dahilinde karşınıza bir menü çıkar, buradan satın alınabilir olan benzin istasyonlarını haritanızı açarak görebilir ve satın alabilirsiniz. İstasyonunuzdaki akaryakıt fiyatını kendiniz belirleyebilir, insanlar oradan benzin aldıkça para kazanabilirsiniz. Bu sayede oyun içerisinde kişisel kazancınıza daha çok katkıda bulunabilirsiniz.

11..png

Hacker Mesleği

9.jpg

Şehrin teknoloji ağını ekibiniz ile birlikte yönetiyorsunuz ve elinizde bulunan bu gücü nasıl kullanacağınız tamamen size kalmış. Siz hackerların yapabildiği şeyleri sıralamak gerekirse; şehrin elektriğini kesebilir ve insanları karanlığa boğabilirsiniz. İstediğinizi alamadığınızda birilerinin fotoğraflarını billboardlarda yayınlayabilir ve ifşalayabilirsiniz ya da sesinizi duyurmak istediğinizde bu dev ekranları kullanabilirsiniz. Ulaşmak istediğiniz insanların telefon numaralarını, araç plakalarını ve sosyal medya hesaplarını öğrenerek ulaşabilir ve sizden kaçmalarını engelleyebilirsiniz. Polislerin kaç kişi olduğunu öğrenebilir ve bu sayede yapacağınız işe uygun plan kurabilirsiniz. İllegal oluşumlar ile iş birliği yapıp onlara yardım edebilir ve karşılığında para alabilirsiniz.

Craft Sistemi

masa.jpg

Sunucumuzda silahların, molotofların ve bıçakların üretimi “craft sistemi” ile gerçekleşmektedir. Elde ettiğiniz güç doğrultusunda bu silah gücünü elinize alabilir, birçok farklı role de bunun sayesinde girebilirsiniz.

Üretim sisteminin siz oyuncular tarafından yapılan dönüş doğrultusunda şekillendirildiği ve silah üretimini bile yaparken boş durmayacağınız, her adımında eğleneceğiniz bir hale getirdik.

Silahları üretebilmek adına ihtiyacınız olan blueprintleri çeşitli soygunlardan veya gizlenmiş olan Kaçakçı NPC’sini keşfetmeniz doğrultusunda elde edebilir ve gizlenmiş konumlarda bulunan masalardan bu üretimi yapabilirsiniz. Gelişimleriniz doğrultusunda otomatik silahlar üretmek isterseniz daha büyük soygunlara girişmeniz gerekmektedir. (Büyük Banka – Küçük Banka gibi)

İllegal Madde Üretimi


Sunucumuzda şehrin belirli kısımlarında iki adet illegal tarla bulunmaktadır. Bu tarlalarda illegal madde üretimi yapılabilmektedir. Tarla içerisinde madde üretimi adına gerekli kısımları görebilir, üretiminizi de buna yönelik yapabilirsiniz.

Ürettiğiniz maddeleri kullanmanız halinde belirli bir süre ile kısıtlanmış zaman içerisinde, normal bir insana kıyasla daha hızlı koşabildiğinizi fark edeceksiniz. Rol içerisinde tarlaların sahipleri ile karşılaşabilir, talepleri doğrultusunda bir haraç ödemeniz gerekebilir. Yeterli güce ulaştığınızda ise tarlaların yeni sahibi olabilmek adına var olan sahibine savaş ilan edebilirsiniz. Geriye kalan her şey yapacağınız rollere ve hayal gücünüze kalmış.

NPC’ lere İllegal Madde Satımı

ev5.png

Sunucumuzda üretilen illegal maddeleri bir oyuncuya satabileceğiniz gibi, belirli bir ücret karşılığında sokakta bulunan NPC’lere de satabilirsiniz. Sattığınız illegal maddenin piyasasına bağlı olarak fiyatları değişmekte, alıcıların konumlandığı yerler ise yerel saat ile orantılı olmak üzere konumlara göre değişmektedir.

NPC’lere satın almaları için teklifte bulunmanız halinde öncelikle malın kalitesini kontrol eder, beğenmeleri durumunda ise maddeyi satın alırlar. Maddenin kalitesini beğenmezler ise size geri dönüş yapmadan birkaç saniye önce polise ihbarlarını göndermiş olurlar.

Saat Satma Sistemi

Baslksz-12.png

Soygunlarda elde ettiğiniz ziynet eşyalarını (rolex – küpe – kolye – yüzük) satabilmenize yarayan sistemdir. Belirli bir konumdan alacağınız görevler doğrultusunda elinizde bulunan ziynet eşyalarını satabilmektesiniz.

Her yeni konum South-Side içerisinde bulunan farklı yerlere yönlendirmektedir. Belirtilen konumlarda bulunan NPC’lere elinizde bulunan eşyayı belirli bir ücret karşılığında satabilmektesiniz. Görevi alırken belirttiğiniz miktar kadarıyla satış yapabilir, belirttiğiniz miktara ulaştığınızda ise satışı sonlandırırsınız.

Bu satış işlemi esnasında polis ile karşı karşıya kalmasanız da South-Side içerisinde satış yapmak zorunda olmanızdan dolayı orada yaşantılarını sürdüren çeteler ile uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

Özelleştirilmiş Telefon Uygulamaları

foto2-1-1024x515.png

Sunucumuzda bulunan telefon scripti developerlarımız tarafından geliştirilmiş ve sunucumuza özel bir kaç uygulamaya sahiptir. Örnek olarak; hava durumu, iki tane mobil oyun ve kendi araçlarınızın listesini görebileceğiniz Aura Garage uygulaması.

Aktif Sürenize Bağlı Para ve Mühimmat Kazanma Şansı

Sunucumuzda bulunan donator paketlerine ulaşmanızı sağlayacak bir online time sistemine sahibiz, rolde aktif geçirdiğiniz sürelere bakılarak sizlere donator paketlerimize herhangi bir ücret olmadan erişim sağlıyoruz.

Market Sistemi

market-1024x493.png

Gelişmiş market sistemimiz, sipariş verdiğiniz ürünülerinizi hem kendiniz hemde oyuncuların yardımıyla belirlenen konumdan ürünlerinizi elde edebilmenize olanak sağlıyor. Belirli bir ücret karşılığında marketinizin stok kapasitesini arttırabilir, ürünleri daha ucuza sipariş verebilir ve sipariş verdiğiniz ürünlerin teslimat kapasitesini arttırabilirsiniz.

Kıyafet

7.jpg

Sunucumuzda hem kadın hemde erkek karakterler için yeni oluşturulan ve güncel kıyafetler sürekli olarak developer ekibimiz tarafından denenmekte ve uygun görülen kıyafetler sunucumuza eklenmektedir. Ayrıca sizlerin de oluşturduğunuz kıyafetler yönetim ekibimiz tarafından değerlendirilerek sunucumuzda yer alma hakkına sahiptir.

Yarış Sistemi

11-1024x555.jpg

Sunucumuzda developerlarımız tarafından tasarlanmış bir yarış scripti bulunmaktadır ve tüm oyunculara açıktır. Scripti kullanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz;

Yarış komutları için Oyun İçerisinde Tuşlar Ve Komutlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Blackmarket

Belirli bir konum üzerinde bulunan blackmarkette illegal eylemlerinizde kullanabileceğiniz (sahte plaka – maymuncuk vb.) eşyaları döviz üzerinden satın alabilirsiniz. Buradan satın alacağınız her eşya ayrı bir özelliğe sahip olduğundan farklı illegal işlerinizde kullanabileceksiniz.

Araç Parçalama

hurdalik.jpg

Sokaklarda bulduğunuz veya çaldığınız NPC araçlarını hurdalıkta parçalayabilir, parçaladığınız araçlardan da teyp–jant–akü vb. gibi parçalar edinebilirsiniz. Bu parçaları illegal mekaniğe satmanız durumunda ise cüzi bir miktar para kazanabilirsiniz. Çaldığınız aracı parçalamaya başladığınızda bir zaman sonra polise ihbar gidecek ve ekipler de gelen ihbara yönelecektir. Gelecek olan ekiplerden kaçış rotasyonunuz tamamen size kalmış durumda. Bunlardan farklı olarak sunucumuzda illegal mekanik mesleği de bulunmakta. İllegal mekaniğin yapabildiği özellikler ise normal fiyatının neredeyse yarı fiyatına aracın kilometresini düşürebiliyor. Eğer bir oyuncunun aracını çalmışsanız ve bu araçtan da para kazanmak istiyorsanız illegal mekanikler size bunu mümkün kılıyor ve çalınan aracı illegal mekaniğe ulaştırmanız dahilinde bu aracın fiyatının belirli bir yüzdesini kazanabiliyorsunuz.

Araç Hırsızlığı

Haritada belirtilen konuma gittiğinizde karşılaştığınız mekanla etkileşime geçmeniz halinde araç kaçırma görevini başlatmış olacaksınız. Görev de size rastgele bir araç verecek, bunu da GPS’iniz üzerinde işaretlenen konuma ulaştırmanız istenecek. Elbette ki bu işte de görevi aldığınızda polislere ihbar gidecek ve görevlendirilen ekip gelen ihbara intikal edecektir. Peşinize takılan ekipten kurtulup teslim etme noktasına geldiğinizde görevinizin karşılığı olarak bir miktar para ödülü alacak ve görevinizi sonlandırmış olacaksınız.

Destek ve Öneri Sistemimiz

İddaalı olduğumuz bir çok konudan biri de yönetim ekibimiz; sorularınız veya yaşadığınız sıkıntılarınız için açılan ticketlara 30 saniyeden az bir sürede cevap veriyor ve bunu yaparken saygı çerçevemizden asla ödün vermiyoruz. Önerileriniz ise en kısa sürede denenip-değerlendirilip sizlere eğer olamayacaksa neden olamayacağına dair açıklama yapıyor, uygulanabilecek bir öneride bulunursanız da sizlere konu hakkında geri dönüş sağlıyoruz.
 

fati

üye
Bilgiler
Katılım
18 Tem 2021
Mesajlar
11
Tepkime puanı
5
saat satma sistemi güzelmiş hayirli olsun ☺️
 
Yorumlar

DeimosLish

üye
Bilgiler
Katılım
14 Ağu 2021
Mesajlar
18
Tepkime puanı
9
Konum
Tekirdağ
AuraRoleplay.com | 28 aydır sizlerle | Eşsiz scriptler | 7/24 ilgili yönetim
 
Yorumlar

blurinn

üye
Bilgiler
Katılım
8 Eyl 2021
Mesajlar
2
Tepkime puanı
0
Konum
Kocaeli
Yaklaşık 3 aydır oynuyorum ve oldukça beğendiğim bir server hem script açısından hem yönetim açısından gelişmiş bir sunucu.
 
Yorumlar

bigix

üye
Bilgiler
Katılım
8 Eyl 2021
Mesajlar
2
Tepkime puanı
0
Konum
bursa
ekip olarak geleceğiz nasıl iletişime geçebiliriz?
 

Foxie

üye
Bilgiler
Katılım
8 Eyl 2021
Mesajlar
3
Tepkime puanı
1
Konum
İstanbul
Yorumlar
Yorumlar
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8