Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

FiveM TEXTURES EDİTLEMEK

FivemTurkey Çevrim dışı

FivemTurkey 

moderatör
23 Tem 2021
430
391
Diyarbakır
konuyu arattım fakat pek bir sonuca varamadım...
Öncelikle selamlar daha önce konuya rastlamadığımdan deyinmek ve size yardımcı olmak istedim
mesella burada bir billboard reklam afişini editledik bu şekilde motel renkleri iş yeri isimleri vesaire tonlarca iş çıkarabilirsiniz
öncelikle edinmeniz gereken programlar
Codewalker
OpenIV
TextureToolkit
Gimp ve .DDS eklentisi
olmayanlar için resource.lua

öncelikle code walker açıp değiştirmek istediğimiz yeri seçiyoruz

işte böyle
sonrasında Open Iv açıp sağ üst köşeden seçtiğimiz isimi aratıyoruz ve ortadaki kırmızı ile işaretlediğim yere basıyoruz

sonra texture tools klasorümüze iki adet klasör açıyoruz birinin adını export diğerinin ise import koyuyoruz

open ıv den textureleri bu şekilde kontrol ediyoruz

ve sağ tıklayıp resimdeki gibi çıkartıyoruz klasörlere

sonra gimp adlı uygulamayı açıp import klasörümüze attığımız billboard dds imizi atıp sorduğu soruya

diyip editliyoruz

ve sonra sol üstten dosya/dışa farklı aktar seçenğine basıyoruz ve aktarıyoruz

ve dosyamızı farklı uzantı ile kaydettik şimdi sıra texture tool uygulamasında uygulamayı açıp

load diyip export dosyamızı atıyoruz ve o bütün dosyalarımızı yüklüyor ardından edite basıp impotr diyoruz ve editlediğimiz dosyayı seçip file diyip save diyoruz
ARTIK BİLLBOARDIMIZ HAZIR
tek bir işlem kaldı bir dosya oluşturun resource.lua kurun ve bir adet stream klasörü oluşturup exporttaki tek dosyayı oraya atın
ve server.cfg den start verin
dip not: merhabalar tekrardan yardımcı olabildiysem ne mutlu bana farkındayım uzun bir anlatımdı ancak bu kadar kısa tutabildim
benzeri bir konuya rastlamadım ve böyle bir olaya ihtiyaç duyulabileceğini düşündüm UNUTMAYIN NERDEYSE BÜTÜN GÖRSELLER İLE OYNAYABİLİRSİNİZ ... İYİ FORUMLAR
EĞER HATAMI GÖREN VARSA İLETİRSE SEVİNİRİM

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam: 1, üye: 0, Ziyaretçi: 1)