• Arkadaşlar site üzerinden indirme yapmak için öncelikle konuyu beğenmeniz gerekmektedir.

Önemli Server Genel Kuralları

TexasMuhtarı

Standart Üye

İtibar Puanı:

GENEL KURALLAR:

1) Sunucumuzda rol eğitimi almadan ve kurallarını öğrenmeden oynamak kesinlikle yasaktır.
2) Sunucu ve Discord'da siyasi,dini,hakaret içerikli konuşmalar yasaktır.
3) Sunucu ve Discord’da başka oyun sunucusu veya Discord reklamı yapmak yasaktır
4) Yetkililerin herhangi bir talebi durumunda, oyuncuların göndermesi gereken kanıtlar net ve anlaşılır şekilde olmak zorundadır.
5) Sunucu ve Discord içerisinde karşı tarafı küçük düşürücü,aşağılayıcı,rencide edici vb. şekilde konuşmak ve yazmak yasaktır.
6) Sunucuda buglu şekilde ölmediğiniz sürece revive yoktur. Zarar karşılamada buglu bir şekilde ölürseniz kanıt(ss-video) istenecektir.
7) Sürekli olarak bir kişinin açıklarını arayarak şikayet etmek ve yasaktır.
8) Şikayet, yaşanılan olaydan itibaren 48 saat içerisinde bildirilmelidir. Aksi taktirde reddedilir.
9) Şehirde sadece tabanca legaldir onu da polisten ruhsatını alarak diğer tüm silahlar illegaldir ve polisin el koyma hakkı vardır.
10) Başka sunucular'da Anka Roleplay reklamını yapmak yasaktır.
11) Polis , Tamirci , Doktora ihbar atarken spam ve asılsız ihbar atmak yasaktır.
12) Polise yalan ihbar atmak yasaktır (tuzağa düşürmek , kaçırmak gibi bir niyetiniz varsa.)
13) Şahsın insiyatifine göre "Polis" sorgusunda avukat çağırma lüksü vardır ve polislerin sorgudaki zanlılara bunu sorması Yönetim Ekibi tarafınca zorunlu kılınmıştır.
14) Mekanik içleri güvenli bölgedir(safezone) . İçerisinde adam öldürmek, adam kaçırmak, yasaktır. (Önünden adam kaçırabilirsiniz)
Dip not: Kişi mekanik önünde silahlı role girip çatışma esnasında içeri girerse o role mahsus safezone kalkar. Kısacası çatışmaya girip içeri safezone diye vurulmamayı beklemeyin.
15) Polis kıyafetlerinin polisler dışında giyilmesi yasaktır uyarı sebebidir.
16) Zarar karşılamada ekran görüntüsü,video olmadan zarar karşılama yapılmayacaktır.
17) /kalkan komutunu sadece polisler kullanabilir. Polis dışında bu özelliği kullanan herhangi bir job üyesi oyuncumuz kesinlikle cezalandırılacaktır.
18) Kovalama başladığında araç spawn noktalarına gidip yeni bir araç/motor çıkarmak yasaktır ve ban sebebidir. Kovalamaca sırasında aracı bir yere hızlı bir şekilde çarpan oyuncu yaralı rolü yapmak zorundadır, devam edemez. Bu fail RP’ye girer.
19) Bir kişinin sizi kovalaması ona silahla ateş etme hakkı vermez ama inip silah doğrultabilirsiniz.
20) Bir oyuncuyu ghostlamak (yerini chatte söylemek, yayınlardan bakmak) yasaktır.
21) Kazalı araçla dolaşmak yasaktır - mikrofon ayarlarınızı yapmadan oyuna giriş yapmayın, iş uzarsa sunucudan yasaklanmaya kadar gider.
22) Sağda solda birbirini öldürenler, zevkine öldürüp revleyenler direkt olarak admin kadrosundan çıkartılacaktır. Arkadaşıyla pvp atıp ölene rev yasaktır. Yetkililer durduk yere kimseyi revlemeyecek, 1 EMS dahi olsa kimseye yetkililer tarafından REV atılmayacaktır.
23) OHAL durumlarında silah ruhsatı olanların silah bulundurmaları serbesttir. Kullanım anında ruhsat alınır, gerekli cezai işlem uygulanabilir.
24) Herkes, karşısındaki kişinin rolüne göre davranmak zorundadır.
25) Şehir içinde üzerinde AK-47 bulundurup yakalananlar (10.000.000 $ olan TERÖRİZM cezası uygulanacaktır.) Terörist muamelesi görüp 90 dakika hapis cezası ile cezalandırılacaktır bu zaman zarfı içerisinde oyundan çıkan arkadaşımız uyarı alıp datası silinecektir. 2. defa tekrar ederse ban ile cezalandırılacaktır.
26) Polis ve Military araçlarını çalmak yasaktır.
27) Polis tarafından vurulduğunuzda, polis size "’E’ çek” demediği takdirde, polisin komutlarına uymanız zorunludur. EMS tarafından iyileştirilip cezai işlem uygulanacaktır. EMS görevlileri size “HASTANEYE GELMEK ZORUNDASINIZ!” diyorsa gideceksiniz. Eğer bu rolü kabul etmeyecekseniz EMS çağırmayıp E çekmek zorundasınız. EMS çağırdığınız an böyle bir rolü kabul edebilir olduğunuzu beyan etmiş olursunuz. Aksi halde ceza alırsınız! NET KURAL: HEAD ADMİN altında olan hiç bir yetkili süperadmin veya adminde car komutuyla çıkartılan araçlarla gezmeleri kesinlikle yasaktır! Emeğinizle kastığınız parayla aldığınız araçları kullanmanız zorunludur. Özellikle donate araçlarını kullanıldığının görülmesi yetki alımına sebep olacaktır. Ekonomi zorlaştığı ve yenilendiği için bu kural çiğnenmemeli. Cezai işlem ağır olacaktır.
28) Oyun İçinde Son Ses Müzik Açarak Rollerin İçine Dalmak Yasaktır ! Rol Dışında Orta Seste Müzik dinleyebilirsiniz.
29) Kırmızı Bölgede Polisler rol yapmak zorunda değildir illegal bölgedir. Oyuncular kendi aralarında rol yapmak zorundadır.
30) Üzerinizde 150K Üstü kara para taşımada çantanız olmalı veya /bag yazarak evrak çantası taşımak zorundasınız.
31) Güvenli bölgeler LSPD Karakolu ve çevresi, Hastane ve çevresi, Dövizci içi, Galeri ve çevresi bu bölgelerde polis dışında hiç bir üye silah çekemez.
32) Dolandırıcılık yapmak kesinlikle ban sebebidir. 33) Müzayede ve bağış araçlarını satmak kesinlikle yasaktır.
34) Dövizciden başka kimse kara para aklayamaz, tefeci borç verir kara para aklamaz.
35) Bayılma scripti eklenmiştir kişiler bayıldığı zaman dahil olduğu rol bitmiş sayılacaktır. Kişi ayağa kalkıp o role devam edemez.
36) Savcılık ve önündeki otopark güvenli bölgedir. Silahlı rollere girilmesi yasaktır.
37) Polisler suçlu birisinin baygın dahil olsa üstünü arayıp üstündekilere el koyabilir


Merhaba ziyaretçi, Giriş yap yada Kayıt ol URL içeriğini görüntülemek için kayıt olmalisiniz !!
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu çeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst