Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Fivem SALTYCHAT KURULUMU

FivemTurkey Çevrim dışı

FivemTurkey 

moderatör
23 Tem 2021
430
391
Diyarbakır
Bugün herkesin aradığı ama bir türlü kuramadığı ve bazı arkadaşların bunu öğrenip para ile yaptığını gördüm. Bunun hakkında bir rehber yapmak istedim. Rahat bir şekilde kurulumunu yapabilirsiniz adımları takip ederek öncellikle saltychat nedir onun rehberine gidip sonra burada ki kurulumu okursanız çok daha iyi bir anlatım ile karşılaşmış olursunuz. Rehber için;

SaltyChat Nedir?

TS3 Kurulumu nasıl yapılır?

Öncellikle vermiş olduğum indirme yerinden Saltychat pluginini ts3'ünüze tokovoipi nasıl kuruyorsanız aynı mantıkla kurun ve plugini aktifleştirin

ardından saltychat içerisinde bulunan fxmanifest.lua içerisine gelin ve Server UİD Kısmını ve ts3 kanal id ve şifrelerini aşağıda ki belirtiğim fotoğrafta kiler gibi doldurun, SwissChannelde ise hangi kanaldayken beni oyuna atsın vs. gibi şeyleri söyleyen kanallardır onunda idsini ona göre düzenleyiniz.

En son düzenlendiğinde ise aşağıda ki gibi olacaktır;

Telefon entegresi nasıl yapılır?

GCPhone üzerinden örnek vericeğim telefon çağrı kabul etme ve reddetmeyi uyarlamamız gerekiyor. Telefon kabul etme ilk başta yapalım;

Gcphone/server/server.lua içerisine gelip adlı yeri bulup

bununla değiştiriyoruz;

Kod ise burada;
Kod:
Kod:
exports['saltychat']:EstablishCall(AppelsEnCours[id].receiver_src, AppelsEnCours[id].transmitter_src)[/SIZE][/FONT][/CENTER][/SIZE][/FONT][/CENTER][/SIZE][/FONT][/CENTER][/SIZE][/FONT][/CENTER]
exports['saltychat']:EstablishCall(AppelsEnCours[id].transmitter_src, AppelsEnCours[id].receiver_src)

Bu sefer ise reddetmek için gerekli olan işlemi yapıyoruz, aynı gcphone/server/server.lua içerisinden burayı bulup

Böyle değiştiriyoruz

Kod için;

Kod:
Kod:
exports['saltychat']:EndCall(AppelsEnCours[id].receiver_src, AppelsEnCours[id].transmitter_src)​
exports['saltychat']:EndCall(AppelsEnCours[id].transmitter_src, AppelsEnCours[id].receiver_src)

Telefon ile yapmamız gerekenler bitti.

Radioya nasıl entegre ederim diyenler içinde;

Öncellikle kullanmış olduğunuz radio scriptinizin içerisine giriniz aşağıda ki yeri bulunuz client.lua içerisinde bulabilirsiniz

normalde sizde tokovoip_script şeklinde yazar yapmanız gereken saltychat olarak değiştirmek

Elimden geldiğince anlatmaya çalıştım kendiniz araştırarak ve uğraşarak yapabilirsiniz. Radionun yapılmış olan halini ise dosyanın içerisinde paylaştım iyi forumlar dilerim.

Saygılarımla

Barlas

İNDİR
VT

SON SÜRÜM

Son sürümde config.json içerisinde ts ayarlamalarınız yapılmaktadır. Dll'leri yükledim rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.​

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam: 1, üye: 0, Ziyaretçi: 1)