Mixer mi Twitch Mi?(Anket)

Mixer mi Twitch Mi?

  • Mixer

    Kullanılan: 4 57.1%
  • Twitch

    Kullanılan: 3 42.9%

  • Kullanılan toplam oy
    7
  • Anket kapatılmış .

BUYRAK

Standart Üye
Katılım
1 Tem 2019
Mesajlar
86
Tepki puanı
44
Yaş
19
Konum
İstanbul
Web siteniz
www.burakbilici.net

İtibar Puanı:

Her iki sitede para kazandırmak anlamında aynı sistemleri kullanıyor. Abonelik, bağışlar, sponsorluklar vb. Buraya kadar herhangi bir problem yok ancak. İki sitenin en büyük farkı izleyici kitlelerinin birbirinden uçurumlarla ayrılması!

Elinizdeki bir ürünü satmak için en kalabalık alanları mı tercih edersiniz yoksa kimsenin geçmediği ıssız sokakları mı? Tabii ki kalabalık alanların satış potansiyeli daha yüksektir. İşte bu durumda Mixer oldukça geride kalıyor. Öyle ki Twitch’in çeyreği kadar bile izleyici bulamayabilirsiniz.
677

Mixer çok yeni bir platform, Twitch’den yaklaşık 5 yıl sonra kuruluyor. Geçtiğimiz aylarda Ninja gibi büyük bir yayıncıyı transfer etmesine ve milyonlarca dolarlık yatırımına rağmen beklediği geri dönüşü alamadı. Ninja, Twitch platformunda yayın yaparken 100 bin civarında anlık izleyiciye ulaşabilirken şu an Mixer üzerinde 10 bin civarında izleniyor. Bu çok ciddi bir düşüş ve eminim Mixer’e geçmek isteyenler için bazı gerçekleri gözler önüne sermiştir.

Mixer sitesini açarsanız “Popüler Akışlar” başlıklı bir seçenek göreceksiniz. Burada en çok izlenen yayıncıları görebilirsiniz. İnanın bana sonuçlar hiç iç açıcı değil. Birçok yayıncının izleyicisi bile yok. Günün en yoğun saatleri olan akşam 8-12 arasında bile burada yeterince izleyici bulamıyorsunuz.

Twitch’de ise çok geniş bir kitle sizi bekliyor. Bu platformun en büyük avantajı canlı yayın kavramını hayatımıza sokan ilk site olması. Ülkemizde çok sevilen ve adına sözlükler bile açılan bu canlı yayın sitesinde Türk yayıncılar dahi binlerce izleyiciye ulaşabiliyor. Pek çok yayıncı emeğinin karşılığını alarak yayıncılık işini bir meslek haline getirmiş durumda.

Sizler de iyi oynuyor, ekran yüzünüze ve sohbetinize güveniyorsanız, biraz güçlü bir donanım ve internet bağlantınız varsa en doğru tercih Twitch olacaktır. Mixer daha çok Twitch’den bir şekilde kalıcı olarak yasaklanan ve tekrar üye olamadığı için arayış içinde olanlar için alternatif bir yayın sitesi olabilir.
678

Gelelim Fivem Turkey Ailesinin Tercihine Ankete Katılmayı Unutmayın!
 

Sterius

Standart Üye
Katılım
13 Ağu 2019
Mesajlar
11
Tepki puanı
1
Yaş
16

İtibar Puanı:

bence mixer çünkü twitch gerçekten baydı artık ne doğru düzgün bi denetleme var bi düzen var yayıncılar desen zaten çöp
 

Uttermost

Zafer inananlarındır.
Standart Üye
Katılım
2 Ağu 2019
Mesajlar
10
Tepki puanı
10
Yaş
24
Konum
GTA V Şehri, FiveM Turkey Caddesi
Web siteniz
www.fivemturkey.com

İtibar Puanı:

bence mixer çünkü twitch gerçekten baydı artık ne doğru düzgün bi denetleme var bi düzen var yayıncılar desen zaten çöp
bence de mixer aynı görüşteyim twitchin birazcık daha disiplinli olması gerektiğini düşünüyorum herkes afedersiniz orasını burasını açmış yayın yapıp izleniyor.
 

Burak

Platin Üye
Katılım
1 Tem 2019
Mesajlar
30
Tepki puanı
12

İtibar Puanı:

ama twitch yıllardır bu piyasada tek ilerlediği için şuan rakibi yok gibi bir şey
 

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)