İnceleme Call Of Duty Mobile Nasıl Bir Oyun?

Burak

Platin Üye

İtibar Puanı:

Fornite, PUBG gibi oyunların yarattığı mobil battle royale çılgınlığı Call Of Duty ile devam ediyor. COD oyununu severler heyecana mobilden devam edebilecekler. Farklı heyecanlar ve değişik tecrübeler arayanlar için Call Of Duty mobile yayınlandı. Oyun daha rekabetçi olmak adına ücretsiz yayınlandı. Şu anda Android ve iOS (Apple) yazılımına sahip tüm cihazlarda oynanabilir durumda.

Peki oyun güzel mi, oynanabilir durumda mı? Bu soruları soruyoruz çünkü pek çok mobil oyun ilk çıktığı dönemlerde beta sürecinin de etkisiyle performanssız çalışır yada hiç çalışmaz. Ancak COD’da durum böyle değil. Oyun hiçbir beta veya test sürecine girmeden direkt olarak kararlı sürümle yayınlandı.

Oyunda öncelikli amaç diğer oyunlarda olduğu gibi yüksek skor yaparak karşı takımı yenmek. Bunu yaparken üslerinizde mevzileniyor ve ortak alanlarda düşmanla çatışmaya giriyorsunuz. Saldırı ve Keskin nişancı gibi tüfeklerin de unutulmadığı oyunda sızma ve şaşırtma yapan rakiplere sık sık denk geliyorsunuz. Ayrıca battle royale modu da unutulmamış, burada da yine diğer oyunlardaki gibi paraşütle bir noktaya atlayarak son hayatta kalan olmaya çalışıyorsunuz.

Rakip oyunlara göre daha hızlı bir oyunculuk gerektiren Call Of Duty Mobile bilgisayarda da oynanabiliyor. Bu nedenle oldukça hızlı ve seri hareket eden düşmanlara denk gelebilirsiniz. Bu tür oyuncular PUBG’de de mevcuttu ve oyunda ciddi üstünlük sağlıyorlardı. Oyunu bilgisayarda oynayabilmek için Tencent Game Emülatörü’nü indirebilirsiniz.

Oyunu PUBG Mobile’nin de geliştiricisi olan Tencent Game geliştirmiş. Klasik COD evreninden fazla uzaklaşmadan, gerçeğe yakın bir grafiksel deneyim sunulmuş. Kaliteli bir telefon ekranında oldukça eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz.

Ben de deneme amaçlı olarak oyunu indirip kurdum ve bayağı bir oyun deneyimim oldu. Oyunun boyutu Android için 1.1 GB ve Play Store üzerinden ücretsiz indirilebiliyor. Ayrıca Xiaomi Pocophone F1 cihazımda hiçbir kasma, donma ve takılma olmadan akıcı bir şekilde oyunu oynayabildim. Orta segment pek çok telefonda da kasma sorunu yaşatacağını düşünmüyorum.

Genel olarak keyifli ve sorunsuz bir oyun olmuş. Oynanabilirliği yüksek ve eğlenceli. Call Of Duty Mobile sürümünü denemek istiyor fakat kafanızdaki soru işaretlerini gideremiyorsanız indirmeden önce aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. İyi oyunlar!

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)