Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• img acıklama
  • img acıklama
  • img acıklama
  • img acıklama
  • img acıklama
  • img acıklama

Call of Duty Modern Warfare III İnceleme

RootB Çevrim dışı

RootB 

Nam-ı değer : R001B.exe ;)
Yönetici
moderatör
özel üye
7 Nis 2024
120
2,464
Kanada - Türkiye
Call of Duty Modern Warfare III inceleme: Yıllardır bu oyunu kopyala/yapıştır, DLC diye eleştirdik ancak bu seferki bambaşka seviye! Keşke hiç var olmasaydın Call of Duty MWIII!

Bugüne kadar Call of Duty serisi ile ilgili "kopyala/yapıştır", "copy/paste", "DLC" gibi laflar çok klasikleşti biliyorum. Hatta klasikleşmiş tipik eleştirilerden biriydi ancak bu sefer durum gerçekten çok farklı... Bu sefer kalıplaştırılmış bir eleştiri değil, tamamen gerçek!

Bu eleştirilerin kaynağı ise 2011'deki orijinal MW3'e dayanıyor. O dönemleri yaşayan biri olarak söylemem gerekir ki; aynı sene piyasadaki yerini alan Battlefield 3 karşısında teknik ve teknolojik anlamda geri kalan MW3, bu eleştirilerin temelini oluşturdu. Bugüne kadar da bu algı ile markayı ayakta tutmaya devam ediyor.

Detaylandırmak gerekirse; 2007'deki Call of Duty 4: Modern Warfare ile büyük bir devrim yaşanmış, hatta "Game of the Year" ödülüne aday olmuş, bu ismi taşıyan özel sürümler çıkarılmış, Crysis gibi rakiplerine de karşı yepyeni bir Call of Duty defterini açmıştı. 2011 yılına kadar süregelen bu zaman diliminde Battlefield 3'ün dönemine göre sunduğu gerçekçi grafikleri karşısında MW3 (2011) ciddi anlamda topa tutulmuştu. Çünkü bu zamana kadar World at War, Black Ops ve Modern Warfare 2 ile CoD4 dinamikleri üzerinden gidilmişti. Battlefield 3 ile Call of Duty MW3 (2011) arasında ciddi ve bariz oranda büyük farklar vardı. Bu da bu tür eleştirilerin ortak noktası olmuştu.

Call of Duty Modern Warfare III inceleme 15

Call of Duty Modern Warfare III inceleme

Bir sonraki Battlefield oyunu olan Battlefield 4, Battlefield 1, Battlefield V ve hatta Battlefield 2042 bile aynı düzeyde grafiklere sahip olarak ilerlese de, Call of Duty'nin imajı bu konuda bir kere zedelenmişti. Her ne kadar eski oyunların üstüne koyarak bugünlere gelse de, bu yüzden bu eleştirilerin artık yersiz olduğunu düşünmekteydim. Özellikle 2019'da yaşanan reboot olayından sonra ve oyuna eklenen ciddi değişimlerden sonra Call of Duty serisinde yepyeni temelleşmenin olduğunu da görünce yine tekrar ediyorum; bu eleştiriler yersiz derdim ki... Taaa ki yeni Modern Warfare 3'e kadar...

İster kopyala/yapıştır diyin, ister DLC diyin... Bu oyun bambaşka seviye! Tarihin en berbat Call of Duty oyununa tanık oluyorsunuz bugün! Call of Duty 3 bile tarihinde bu seviyede bir oyun olmadı.

Olabildiğimce sakin ve nefretten uzak bir şekilde, bu oyuna dair iyi ve kötü yanlarını ele almaya çalışacağım. Kötülerken övüyor gibi, överken kötülüyor gibi hissedebilirsiniz ancak objektif olarak bakınca, ne kadar çırpınsam da iyi olan kısımları çok fazla yok. Gerçekten çok üzgünüm.

Call of Duty Modern Warfare III inceleme 0

Oyuna başlıyoruz...

O kadar eleştirdim ama bir yanım ise "teknik sıkıntılardır, teknik sebeplerdir" diyerek buna da "olabilir" dedirtti ve yoluma koyuldum. Yani oyuna...

10 Kasım'da da oyun tam sürüme erişince; "düzelir ve zaten Campaing modu ön sipariş dosyası, belki de bu yüzden ekleme yaptılar, önemli olan oyunun içeriği, her ne kadar eleştirilse de Call of Duty bambaşka yapım" diye düşünsem de; 10 Kasım'da da tekrar oyunu denetlediğimde ciddi olarak bir şeyin değişmediğini gördüm. Bir de ne oldu biliyor musunuz? "108 GB GÜNCELLEME" aldım. 108 GB - GÜNCELLEME/UPDATE!

Sonuç: Arkaplandaki MWII'e ait olan yeşil fon, MWIII için kırmızı oldu. "2022 bilmem ne hakları saklıdır" yazısındaki tarihte 2023 olmuştu. Sırf bunun için 108 GB'lık güncelleme alan yeni Call of Duty piyasadaki yerini almıştı işte.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam: 1, üye: 0, Ziyaretçi: 1)