FİVEM BLOODS GANG

23 Tem 2021
430
68
Diyarbakır

İtibar Puanı:

Merhaba Sevgili Fivemtürk Kullanıcıları , Fazla ilgi gören birlik tanıtımları rehber serimizi normalde bitirmiştim.
Fakat fazla ilgi görmesi ve BLOODS Çetesinin bir üyemiz tarafından istenince , gerçekte ki Amerikan çetelerini de rehber yapmaya karar verdim.
Bloods LOS ANGELES merkezli kurulan birincil derecede ama tek olmayan bir AFROAMERİKAN çetesidir. Çete yaygın olarak CRİPS ile olan rekabeti ile bilinir. Giydikleri kırmızı renkli kıyafetlerle ve el işaretleriyle tanınırlar.
Çete renk, giysi ve politik anlamda açık fikirli bir yapıya sahiptir. Kurulmalarından beri çetenin ABD boyunca grupları vardır.
Çetenin ABD ve denizaşırı ülkelerde bulunan takımları olduğu belgelenmiştir.Blood çetesi ilk başta Crips çetesine karşı rekabet etmek için kuruldu. Bloods ve Crips savaşının kökeni 70'lere dayanır. Zamanında Crips'in üye sayısı Bloods'unkinden 3'e 1 oranda fazlaydı. Aralarındaki bu sayısal farka rağmen Bloods çetesi Crips'e karşı giderek şiddetli olmuştur. The Pirus Blood'un kurucularından olarak kabul edilir. Kokainin yükselişi sırasında çetenin odağı uyuşturucuya kaymıştır. Bloods kümeleri biririnden bağımsız çalışır ve şu an hemen hemen her ülkede bir Bloods kümesi vardır.
Doğu Yakası'ndaki Blood kümelerinin Rikers Adası kökenli bir çete olan Birleşmiş Blood Cemiyeti ile bağlantısı olduğu sık sık görülür. Birleşmiş Blood Cemiyeti, ya da daha basitçe Bloods, 1993'te bazen C73 olarak da adlandırılan Rikers Adası'ndaki GMDC'nin (George Mochen Tutukevi) New York hapis sistemi ile değişmesiyle şekillenmiştir. GMDC tutukevi kalanından sorunlu mahkûmları ayırmak için kullanılmıştır. Bu zamanlarda, The Latin Kings NYC'nin en yaygın ve organize çetesiydi. Çoğunluğu İspanyol olan The Latin Kings, genelde Afroamerikalıları hedef almıştır. Bu Afroamerikalılar kendilerini savunmak için Birleşmiş Blood Cemiyeti'ni kurdu. Birleşmiş Blood Cemiyeti aslında bir hapishane çetesiydi ve Los Angeles'taki Bloods sokak çetesinin bir benzerini taklit etmişlerdi. Bu son oluşturulan hapishane çetesinin bazı liderleri bir zaman sonra kendi mahallelerinde orijinal Bloods kümelerini kurmuştur.
1996 ile Bloods çetesi üyeleri binlerce çete arasında müthiş bir güç haline gelmiştir. O andan itibaren çete diğerleri kadar vahşi ama düzensiz bir hal aldı. Soygun sırasında sayısız bıçak ve jilet saldırısı yaptıkları rapor edilmiştir ve bu yüzden Bloods üyelerini daha iyi seçmek için kabul törenleri düzenlemiştir. Bu ritüeller çetenin geleneği haline gelmiştir. Bloods Doğu Kıyısı boyunca kendine adam toplamıştır.

Araçları:
- Kendileri ilk kuruldukları zamanlar Klasik araçlar ile dolaşsalar'da günümüzde Sedan ve Çetenin önemli isimleri Spor araç'la da dolaşmaktadır.


Bölgeleri:
- NEWYORK CİTY
- LOS ANGELES (MERKEZ)
- DENİZ AŞIRI AMERİKA BÖLGELERİ
(Kendileri ve Crips çetesi artık bölge bölge değil Şehir , Şehir faaliyet göstermektedir.)

Nasıl Rol Yapılmalı ?

- Öncelikle bu çete westcoast bir çete olduğundan dolayı hiçbir eastcoast rapçilerini dinlememelidir.
- Asla sadece brom deyip Selamınaeyküm diyerek role girmemelidir. Eğer girdiyse de ben sonradan müslğman oldum diyerek rolü ona çevirip kendini ona göre hazırlamalıdır sonraki rollerde.
- Bazı Zenci çeteleri raplikleri öğrenip rolde onlarda kullanılmalıdır arada.
( Kendilerini Oyundaki Grove Street çetesine örnek alınmıştır, o yüzden nasıl rol yapacakları aynıdır.)
 

Bunu Görüntüleyen Kullanıcılar Konu (üye: 0, ziyaretçi: 1)

Bitcoin Fiyatları